Strona główna Książka Autorzy
 
1
2
»
2013-05-21

Trudna sztuka doceniania, czyli jak motywować i rozwijać pracowników. 

Po czym najczęściej poznajemy, że nasz szef jest zadowolony z wykonanej przez nas pracy? Zdarza się, że po niczym! No właśnie - nic się nie dzieje. Większość ludzi na świecie w odpowiedzi na swoją ciężką pracę spotykają się z brakiem reakcji. Skoro nie ma „dywanika”, to znaczy, że jest dobrze. A przecież od dawna wiadomo… Ba! Sami wiemy to i czujemy, że najgorsze, co może człowieka w życiu spotkać, to obojętność. Potrzeba bycia zauważonym jest jedną z najsilniejszych psychologicznych potrzeb człowieka.

2012-07-17

O dysfunkcjach pracy zespołowej

Obecnie coraz częściej pracujemy w zespołach nie tylko tych funkcjonalnych (np. zespół sprzedaży, marketingu), ale także projektowych - często o charkaterze wirtualnym i dużym zasięgu geograficznym (patrz ostatni wpis Geografia a praca zespołowa). Mając na uwadze przeszkody, jakie stoją na drodze ku efektywności przed zespołami wirtualnymi, warto pamiętać o podstawach funkcjonowania zespołów, których członkami jesteśmy na co dzień. Bez względu na to, do jakiego zespołu należymy, czy też jaki zespół przyjdzie nam budować, w ramach jego funkcjonowania możemy zaobserwować pewne powtarzalne mechanizmy. Dalszy ciąg tutaj

2012-02-01

Geografia a praca zespołowa

Dzięki nowoczesnym technologiom świat staje się coraz dostępniejszy. Informacje możemy zdobyć w każdej chwili i niemal z każdego miejsca. Firmy mogą tworzyć zespoły z pracowników z filii umieszczonych na całym świecie, a komunikacja między nimi może przebiegać sprawnie. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że zespoły, szczególnie te oddalone od siebie fizycznie o tysiące kilometrów, w dalszym ciągu muszą stawiać czoła wyzwaniom, związanym z położeniem geograficznym i z różnicami czasowymi. Dalszy ciąg tutaj.

2011-10-13

Pstryk i ... już.

Wszystko dookoła nas ulega ciągłym przeobrażeniom. Zmiany są wpisane w naszą egzystencję, więc teoretycznie powinniśmy być na nie przygotowani. Jednak tak nie jest. Zmiany budzą w nas opór, czasem wręcz przerażenie. W związku z tym liderzy, menedżerowie, kierownicy stoją bardzo często przed wyzwaniem „Jak przekonać zespół do zmiany?”

Więcej przeczytasz tutaj.

2011-08-22

Sportowy przepis na sukces

             Teamwork to, coś co można zaobserwować w wielu dziedzinach życia: w firmach, w szkołach, na podwórku, w parkach, czy w drużynach sportowych. I właśnie te ostatnie mogą stanowić doskonały przykłady skutecznych zespołów – w końcu w dyscyplinach zespołowych, jak piłka nożna, siatkówka, koszykówka, czy rugby jednym z czynników sukcesu jest współpraca zespołowa. Jak wiele zatem inspiracji można odnaleźć w sporcie? Więcej przeczytaj tutaj.

2011-06-20

200% normy, czyli kilka słów o motywacji

Niejeden menedżer czy lider zespołu zadaje sobie pytanie: jak zmotywować ludzi do pracy? Jak sprawić, aby pracowali efektywnie i realizowali cele biznesowe organizacji, przy jednoczesnej realizacji celów własnych i rozwoju. Bo przecież skuteczny menedżer dba nie tylko o rozwój biznesu, ale i o ludzi. Więcej o motywacji i budowaniu zaangażowania pracowników można przeczytać tutaj.  

2011-04-08

EQ lidera - emocje pod kontrolą

Ostatnio często pisze się, że zadowoleni pracownicy, to lepsi pracownicy, a tym samym bardziej efektywna organizacja. Badania donoszą, że wzrost satysfakcji z pracy oznacza większą wydajność i poprawę wykonania, a także lojalność wobec pracodawcy. O tym, co wpływa na poczucie satysfakcji w zespołach, możesz przeczytać tutaj.

2011-03-09

Efektywność po polsku

Czy możecie z łatwością przywołać z pamięci charakterystykę skutecznych zespołów w organizacjach? Jeśli postawione zadanie rodzi w was odrobinę niepewności, zapoznajcie się z wynikami badań zespołów funkcjonujących w polskich organizacjach, a więc z naszej rodzimej, biznesowej rzeczywistości.

Więcej znajdziecie tutaj.   

2011-02-08

Pomarańcz - nowym trendem wśród zespołów?

Do tego koloru nawiązuje bowiem nie tylko okładka i nowy projekt "Zespoły po polsku", ale także niedawno wydana książka "Orange Revolution". O jakiej rewolucji wśród zespołów piszą jej autorzy Adrian Gostick i Chester Elton?

Więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj.   

2011-02-03

Nowy artykuł Henryka Puszcza w dwóch odsłonach: Cztery perspektywy "zespołowości" w organizacji. Część pierwsza oraz część druga.

1
2
»
Copyright by Konsorcjum doradczo-szkoleniowe S.A. 2009. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie oraz rozpowszechnianie treści zawartych na witrynie www.zespolypopolsku.pl, w całości bądź w części,
w formie drukowanej bądź za pośrednictwem internetu, jest bez zgody Konsorcjum doradczo-szkoleniowe S.A. zabronione.
Projekt i realizacja: vigla.pl